http://shiftdelete.net/androide-market-harici-uygulama-yukleme-43449

Android işletim sisteminin uygulama kurulum dosyalar (paketleri)ı .apk uzantısına sahip oluyorlar. Nasıl Windows tabanlı bilgisayarlarda .exe uzantısı, MAC tabanlı bilgisayarlarda DMG dosyası varsa, Android işletim sisteminde de .apk uzantılı dosyaları cihazlarımıza kurabiliyoruz.

Oyunları ve programları sadece marketten mi indireceğiz?

Google, yazılım marketi olan Play Store’un dışından uygulama yüklemeyi engellemek için, kaynağı bilinmeyen uygulamaların kurulumunu engelliyor. Böylece korsan yazılımın önüne geçmek için, basit de olsa bir set çekiyor.

Android tabanlı cihazlardaki bu engeli kaldırmak son derece basit. Ayarlardan, bilinmeyen kaynakları yükle kısmına gelip, bu alanı işaretliyoruz. Böylece .apk dosyaları yüklenebilir hale geliyor.

İnternet üzerinden bulabileceğiniz binlerce .apk dosyasından herhangi bir tanesini böylelikle cihazın içerisine atıp, yükleme yapabilirsiniz.

Her uygulama markette yok!

Bu işlemi sadece kırılmış uygulamaları ücretsiz bir şekilde yükleme olarak düşünmeyin. Google Play Store’da bulunmayan ve geliştiriciler tarafından hazırlanmış pek çok uygulamayı cihazınıza böylece kurabileceksiniz.

Yükleme dosyalarını nasıl göreceksiniz?

Her Android tabanlı cihazda, bir dosya gezgini bulunmuyor. Bu yüzden kullandığınız cihaza, bir adet dosya gezgini indirip, cihazınıza attığınız yükleme dosyasını bulup, .apk uzantılı dosyayı cihaza yükleyebilirsiniz.

Dosyayı bulduğunuzda üzerine dokunarak kuruluma geçiyorsunuz. Öte yandan bu tip market harici uygulamaları yüklerken güvenlik konusunda titiz davranmanızı da öneririz. Kurulum ile iligli rehberimizi aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

http://shiftdelete.net/

http://forum.shiftdelete.net/

https://www.facebook.com/ShiftDelete.Net

https://instagram.com/ShiftDeleteNet/

http://www.twitch.tv/ShiftDeleteNet

https://vine.co/ShiftDeleteNet

https://plus.google.com/+ShiftDeleteNetTV/posts

Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/ylUFmZ

ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesinin video koludur. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net teknolojik gelişmelere paralel olarak sürekli büyümektedir. Son teknoloji haberleri, ürün incelemeleri, inceleme videoları, kısacası teknolojiye dair her şeyi ShiftDelet.net YouTube hesabında bulabilirsiniz.HOLA TE OFRECEMOS ESTE VIDEO PARA VERLO DE FORMA ONLINE 🎬 Y DISPONIBLE PARA LA DESCARGA 💽

CANTIDAD DE VISITAS QUE TUVO EL VIDEO : 54185 PERSONAS LO VIERON

RATING : 3.82 ⋆⋆⋆⋆⋆

DURACION DEL VIDEO 1:2 🎥

FECHA EN LA QUE SE SUBIO EL VIDEO 2015-03-23 12:36:28 📅

CUANTOS ME GUSTA OBTUVO 158 👍


Android es un sistema operativo inicialmente pensado para teléfonos móviles, al igual que iOS, Symbian y Blackberry OS. Lo que lo hace diferente es que está basado en Linux, un núcleo de sistema operativo libre, gratuito y multiplataforma.

El sistema permite programar aplicaciones en una variación de Java llamada Dalvik. El sistema operativo proporciona todas las interfaces necesarias para desarrollar aplicaciones que accedan a las funciones del teléfono (como el GPS, las llamadas, la agenda, etc.) de una forma muy sencilla en un lenguaje de programación muy conocido como es Java.